Ana Sayfa Haberler Tarım ve Orman Bakanı yardımcıları ayda 44 bin lira maaş alıyormuş

Tarım ve Orman Bakanı yardımcıları ayda 44 bin lira maaş alıyormuş

0
Tarım ve Orman Bakanı yardımcıları ayda 44 bin lira maaş alıyormuş

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, AKP’li isimlerin kamudan aldıkları çok sayıdaki maaşı ifşa etmeye devam ediyor.

Son olarak Yavuzyılmaz, Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece’nin, Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan maaş aldıklarını belgeleriyle ortaya çıkardı.

Aylık 44 bin lira maaş!

AKP’li bürokratların bir çok kurumdan aldığı ‘maaşları’ ifşa eden CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Tarım ve Orman Bakan yardımcılarının Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan aldıkları maaşı gündeme getirdi.

CHP’li Yavuzyılmaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece’nin aynı zamanda Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan aldığı maaşı ifşa etti. Buna göre dört AKP’li bürokrat, bakan yardımcılığından 30 bin 275 TL ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı üyeliğinden 14 bin 230 TL olmak üzere aylık toplam 44 bin 505 TL maaş alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here