Ekoloji Haberler

Tarım ve Orman Bakanlığı, en iyi ücreti ödeyenin öldürebileceği 115 yaban keçisi için iki ayrı ihale açtı

Tarım ve Orman Bakanlığı Adana ve Antalya Bölge Müdürlükleri verdikleri iki ayrı ilanla, soyu tükenmekte olan toplam 115 yaban keçisi için öldürme ihalesi açtı.

Adana Bölge Müdürlüğü 70 yaban keçisi öldürtecek

Merkezi Adana’da bulunan 7. Bölge Müdürlüğünün açtığı av ihalesinde Adana, Hatay, Kayseri, Mersin ve Niğde’de toplam 70 yaban keçisinin öldürülebileceği belirtildi. Verilen ilanda para karşılığı vurulacak yaban keçilerinin türleri “Teke Yaban Keçisi” ve “Çelek Yaban Keçisi” olarak açıklandı.

Yapılacak av ihalesinin 1 Haziran Salı günü 7. Bölge Müdürlüğü Binası 3. Kat Toplantı Odasında saat 08.00’de yapılacağı duyuruldu.

Antalya Bölge Müdürlüğü de 45 yaban keçisi öldürtecek

Merkezi Antalya’da bulunan 6. Bölge Müdürlüğü ise, Antalya’daki çeşitli bölgelerde toplam 45 yaban keçisinin öldürülmesi için açtığı ihalenin 4 Haziran Cuma günü saat 09.30’da Burdur’daki Bölge Müdürlük binasında yapılacağını duyurdu.

Yaban keçilerinin soyu tükeniyor

Yaban keçileri, Avrupa, Anadolu, Orta Doğu ve Orta Asya’da yaşayan keçi türlerindendir. Vahşi yaşamda soyu tükenme tehlikesi büyük olan türlerin sıralandığı Hassas türler kategorisindedir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde koruma altında bulunan yaban keçilerinin öldürülmesi için daha önce açılan av ihaleleri başta doğa savunucuları olmak üzere kamu oyunun tepkisini çekmiş ve bazı ihaleler iptal edilmek zorunda kalmıştı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir