Haberler

TCDD’den 5 yılda 14 milyon TL’lik ihaleler alan Selahattin Baykara ve TCDD müdürü Ergün Yurtçu’nun okey oynarken fotoğrafı çıktı

TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nden 2016 yılından beri açılan en az 17 ihaleyi alan Selahattin Baykara’nın, TCDD 3. Bölge Müdürü Ergün Yurtçu’yla beraber okey masasında görüntüleri ortaya çıktı. Baykara son 5 yılda aldığı 17 ihale sonucunda 14 milyon 446 bin 594 TL kazandı.

BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre, Baykara, aldığı en az 17 ihaleden 10 tanesini sahibi olduğu Aykar İnsan Kaynakları Temizlik İnşaat Hayvancılık Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi üzerinden alırken, diğer 6 tanesini kendi ismiyle, 1 tanesini ise Harun Mühendislik, Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile ortak bir şekilde aldı.

13 milyon TL’lik ihaleler Baykara’ya

2021 yılında yapılan araç kiralama ve hizmet alım işi pazarlık usulü ile gerçekleşirken, diğer 15 ihale ise açık usul ile gerçekleşti. Baykara, 2021 yılındaki pazarlık usulü gerçekleşen ihalelerden toplamda 5 milyon 925 bin 102 TL gelir elde etti. Açık usul ile gerçekleşen 15 ihaleden ise toplamda 8 milyon 521 bin 492 TL gelir elde etti.

İzmir’in ilk saat kulesinin bulunduğu, 2. Abdülhamid döneminden kalma tarihi binaya kaçak PVC doğrama yaptırıldığı ortaya çıkmıştı. Çivi dahi çakılması yasak olan 131 yıllık tescilli binaya, 7 ay önce taşınan TCDD 3. Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Can’ın talebiyle balkon PVC doğrama ile kapatılırken, bu sırada koruma kurulunun itirazının da dikkate alınmadığı öğrenilmişti. Tüm bu işlemlerin, Cüneyt Can’ın ricacı olduğu mevkidaşı, o dönem “emlaktan sorumlu” TCDD 3. Bölge Müdür Yardımcısı Ergün Yurtçu’nun talimatıyla yapıldığı öne sürüldü. Yurtçu’nun usulsüz işlemleri nedeniyle daha önce de hakkında soruşturma dosyaları bulunduğu belirtildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir