Ana Sayfa Manşet Telgraf:Dayanışmanın,iyiliğin,birliğin ve güzelliğin günü kutlu olsun

Telgraf:Dayanışmanın,iyiliğin,birliğin ve güzelliğin günü kutlu olsun

2
Telgraf:Dayanışmanın,iyiliğin,birliğin ve güzelliğin günü kutlu olsun

Selam olsun işçilere! Selam olsun emekçilere! Selam olsun dünyanın dört bir tarafında direnenlere! 1977 yılında Taksim’de hayatını kaybedenlerin yoluna selam olsun.

Dayanışma ve haksızlıklara karşı mücadele günümüz kutlu olsun. Emeklerimizin sömürülmediği bir dünya özlemiyle ve umuduyla güne başladık. Emekçiler, köylüler, işçiler bu ülkenin umududur. Biz umudu büyütmek için buradayız. Bataklıkları yeşerteceğiz, gücümüz var, isyanımız var, direncimiz sonsuz.

Bizi her geçen gün biraz daha yoksullaştırmaya çalışıyorlar, her gün üstümüze biraz daha toprak atmaya uğraşıyorlar. Söküp atacağız patronların üstümüze yapışmış ellerini! Köleleştirmenin, ötekileştirmenin tam karşısında duracağız. Kapitalist dünyadan yeni bir dünya yaratmak mümkün.

Yaşanan pandemi dönemiyle birlikte yine kaybeden biz olduk, yine fakirleşen biz, yine yalnızlaşan biz. İşlerimizden çıkarıldık, çocuklarımızın eğitim hakkı ellerinden alındı. Akıttığımız terin karşılığını almak için vakit susma vakti değil. Vakit gücümüzü, örgütlülüğümüzü ortaya koyma vakti. Hakları için ölenlere sözümüz var, iş cinayetlerinde hayatını kaybedenlere, aşı sırasında önceliği olmadığı için hayatını kaybeden …. eğitim emekçisilerine en önemlisi de sahada çalışan ve hayatını kaybeden bu ülkenin onurlu sağlık emekçilerine minnet borcumuz var.

Aydınlık, eşit ve güzel bir dünya özlemiyle çıktığımız yolda ezilen değil söz sahibi olmaya kararlıyız.
Birlik ve dayanışma ile beraber güzel günler gelecektir. Biz bu ülkede demokrasi harcını hep birlikte karacağız. Umut artık fakirin ekmeği olmayacak!

Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin günü kutlu olsun. Emeğimizin günü kutlu olsun. Bayramımız kutlu olsun.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here