Kültür Sanat Manşet

Tepebaşı Belediyesi’den pandemi döneminde çocuklar için anlamlı çalışma

Telgraf kültür sanat servisi:Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği 9. dönem karikatür atölyesi sona erdi. Geleceğin karikatüristlerinin yaptıkları eserler ise internet ortamında beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi bünyesinde yıllardır devam eden karikatür atölyeleri ile çocuklar hem el becerilerini geliştirmeye hem de eleştirel bakış açısı kazanıyor.

Bu kapsamda online şekilde düzenlenen 9. dönem karikatür atölye çalışmaları da sona erdi. Usta eğitmenler tarafından pandemi dolayısıyla zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen karikatür atölyelerine, 7-12 yaş arası 52 çocuk katılarak, eğitimlerini başarıyla tamamladı. Eğitimlerini tamamlayan çocuklara katılım belgeleri verilirken, mizah yeteneklerini ortaya çıkaran ilk karikatürlerini de hazırladı. Çocukların hazırladıkları karikatürlere ise Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ve “tepebasibld” adlı Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

ATÖLYE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLECEK

Ücretsiz düzenlenen atölye çalışmalarından memnun olduklarını belirten öğrenciler de ustaların eşliğinde karikatür öğrenmekten dolayı mutlu olduklarını dile getiriyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, 0 (222) 333 04 71 numaralı telefondan atölyeler hakkında bilgi alınabileceğini kaydederken, karikatür öğrenen çocukların eleştirel bakış açısı ile hayata bakmayı öğrendiklerini belirterek, atölye çalışmalarına devam edileceğini ifade etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir