Muhalefet Uncategorized

TİP, CHP’li belediye yönetimini protesto etti

ETELGRAF HABER-

CHP yönetimindeki Defne Belediyesi’nin halka vaat ettiği hiçbir projeyi yerine getirmediğini öne sürerek, belediye yönetimini protesto etti.

 Hatay’da Türkiye İşçi Partisi (TİP) Defne İlçe Örgütü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimindeki Defne Belediyesi’ni yaptıkları açıklamayla protesto etti. Defne Belediyesi ek binası önünde toplanan TİP üyeleri, belediyenin seçim sürecinde vaat ettiği 36 projeyi yerine getirmediğini ve ilçenin sorunlarını çözemeyen yöneticilerin tayin edildiğini belirterek, tepki gösterdi.  Grup adına konuşan TİP Defne İlçe Başkanı Mehmet Ali Sultani, belediyenin mafyatik ilişkilerle anıldığını söyleyerek, “Belediye, bazı yöneticilerine rant açan bir belediye olarak anılmaktadır.

Belediye, liyakat sahibi olmayan, birileri istedi diye veya bir yöneticinin yakını diye kadrosuna aldığı kişilerle anılmaktadır. Bu toprakların kültürel yapısından kaynaklı, sorgulamadan CHP’ye oy vererek yönetime taşıdıkları bu kadrolar bu gün halkçılıktan, kamuculuktan, kolektif yönetimden uzak yönetememe durumuyla anılmaktadır” diye belirtti.     

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir