Ana Sayfa Haberler VİDEO | Turizm Bakanlığı’ndan emekçilere hakaret: Aşılandım ben!

VİDEO | Turizm Bakanlığı’ndan emekçilere hakaret: Aşılandım ben!

0
VİDEO | Turizm Bakanlığı’ndan emekçilere hakaret: Aşılandım ben!

Turizm Bakanlığı’nın sosyal medyada Türkiye tanıtım sayfası olan “Go Türkiye” hesabından paylaşılan tanıtım videosunda, turizm çalışanlarının “aşılandım ben” yazan maske takmaları tepki çekti.

Turizm Bakanlığı’nın sosyal medyada tanıtım sayfası olan “Go Türkiye” hesabından “Dezenfekte edilmiş oteller ve aşılanmış personel, biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz. Gelin ve eğlenin gönül rahatlığı içinde” anlamına gelen İngilizce bir notla yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” açıklamasının ardından videoda “Ben aşılandım” yazılı maske takan personelin yer alması tepki çekti.

Almanya’da basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki tedbirlerimizi alalım” sözlerinin ardından yayınlanan bu reklam kamuoyu tarafından sert tepki aldı. Platformun Twitter hesabında paylaşılan videonun üstüne İngilizce “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” diye yazıldı. Geçen sene milyonlarca turistin Türkiye’nin ‘keyfini çıkardığını’ aktarılan videoda, “Bu yaz bütün çalışanları aşılattık” denildi.

Gelen tepkiler üzerine Go Türkiye’nin Twitter hesabı, videoyu yayından kaldırdı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

“Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu.”

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak da ““Turistin göreceği herkesi aşılayacağız” diyerek milletle alay etmeniz yetmedi; şimdi ‘aşılandım’ maskeleriyle milleti etiketlemeye mi sıra geldi. Bu nasıl bir rezilliktir?” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here