Haberler Toplumsal Cinsiyet

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), bu kez çocuğa yönelik cinsel istismar ile gündemde

etelgraf haber-

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), bu kez çocuğa yönelik cinsel istismar ile gündemde. TÜGVA’nın Adıyaman’daki bir lisede müdür yardımcısı olarak görevli lise koordinatörünün, bir çocuğa cinsel istismar girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

Gazeteci Metin Cihan tarafından istismara ilişkin polis tutanağı yayımlanırken, tutanakta yer alan ifadelere göre isminin “Yusuf” olduğu belirtilen müdür yardımcısı ve TÜGVA temsilcisi ile birlikte; isminin “Kadir” olduğu belirtilen bir öğretmen de cinsel istismar girişiminde bulundu.

“Olay basından gizlendiği için tutanağı bana ulaştırdılar”

Cihan, konuya ilişkin paylaşımını şunları yazdı:

“Adıyaman’da, lise müdür yardımcısı öğrencisini taciz edip tecavüz girişimlerinde bulunuyor. Bunu anlattığı başka bir öğretmen de taciz ediyor. Müdür yardımcısı aynı zamanda TÜGVA Lise Koordinatörlüğü yaptığı ve olay basından gizlendiği için polisteki ifade tutanağını bana ulaştırdılar.”

Cihan, paylaşımının devamında, “Mozaiklediğim yerlerde, mağdur öğrenci; cinsel şiddetin, tacizin ve tecavüz girişimlerinin ayrıntılarını polise anlatıyor. O kısımları burada paylaşmayı uygun görmedim.” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir