Ana Sayfa Haberler Uyar Madencilik işçileri gasp edilen tazminat hakları için Ankara’ya yürüyecek

Uyar Madencilik işçileri gasp edilen tazminat hakları için Ankara’ya yürüyecek

0
Uyar Madencilik işçileri gasp edilen tazminat hakları için Ankara’ya yürüyecek

Manisa’da faaliyet gösteren Uyar Madencilik’te tazminatları ödenmeyen madenciler verilen sözlerin yerine getirilmesi için Ankara’ya gideceklerini duyurdu.

Manisa’da faaliyet yürüten Uyar Madencilik tarafından tazminatları ödenmeyen işçiler, Bağımsız Maden İşçileri Sendikası üyeleri ile birlikte İzmir’deki Hükümet Meydanı’nda açıklama yaptı. Açıklamaya çok sayıda işçi katıldı.

Ankara’ya gidecekler

Maden işçilerinden Himmet Mutlu, yüzlerce arkadaşıyla birlikte 12 Ekim 2020’den bu yana tazminat hakları için mücadele verdiklerini belirtti. Buna rağmen herhangi bir adım atılmadığını ifade eden Mutlu, tazminatlarının ödeneceğine dair daha önce kendilerine verilen sözlerin tutulması çağrısı yaptı.

Mutlu, “AKP kongresi sonrasında yasa çıkarılacağı beyan edildi. Ancak aylar geçmesine rağmen ne yasa çıktı ne sözler tutuldu ne haksızlık giderildi ne de somut çözümler üretildi. Sorunun çözümü için siyasal iktidar tarafındaki muhataplarıyla defalarca görüşmeler yaptık” dedi. “Hakkımız için yollara düşmeden önce uyarıda bulunuyoruz” diyen Mutlu, kendilerine verilen sözlerin tutulmaması halinde Ankara’ya gideceklerini ve orada yetkililere seslerini duyuracaklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here