Ekoloji

Validebağ’da Üsküdar Belediyesi eliyle doğa katliamı devam ediyor!

ETELGRAF HABER:

Validebağ Gönüllüleri Üsküdar Belediyesinin yolların bakım çalışması gerekçesi ile korulukta başlattığı çalışmaya tepki gösterdi. Yapılan çalışmanın kent ormanına zarar vereceğini ifade ettiler.Yapılan çalışmanın durdurulması için yurttaşları koruluğa sahip çıkmaya çağırdılar.

Yapılan çağrı metni şöyle:

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ VALİDEBAĞ’DA YOLLARIN BAKIM ÇALIŞMASI ADI ALTINDA DOĞA SUÇU İŞLİYOR.

Validebağ’da Üsküdar Belediyesi eliyle doğa katliamı devam ediyor !!!!!

Millet bahçesi, park, rehabilitasyon alanı, kent ormanı adıyla her türlü rant projesine uyarlanmaya çalışılan Validebağ Korusu’nda, 10 Ağustos 2021 tarihinde yüzlerce kişilik belediye ekibi kuru ot, yaş ot , meyve fidanları demeden, canlılara acımadan otsu bitkileri biçti, onbinlerce böceğin, kelebeklerin, çekirgelerin, kirpilerin, kertenkelelerin, kaplumbağaların, sincapların yuvalarını katletti , taze fidanları biçti !
Bu kıyımdan sonra, 1 Eylül 2021’de, yollara kum dökülmeye başlandı. Üsküdar Belediyesi’nin normal bakım çalışması olarak göstermeye çalıştığı kum dökme faaliyeti, normal bakım çalışması değildir.

3 ayrı davada mahkemeler yürütmeyi durdurma kararları vermişlerdir. Validebağ Gönüllüleri ve mahalleliler olarak, bu üç yürütme kararına rağmen koruda uygulama yapmak isteyen kurumları hukukun üstünlüğünü tanımaya davet ediyoruz.
Yapacağımız basın açıklamamıza, basın çalışanlarını ve duyarlı yurttaşlarımızı bekliyoruz.

VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ

ValidebağaDokunma

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir