Ana Sayfa Haberler “Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’ı bir ekip adına arayıp şantaj yaparak 10 milyon euro talep etti”

“Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’ı bir ekip adına arayıp şantaj yaparak 10 milyon euro talep etti”

0
“Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’ı bir ekip adına arayıp şantaj yaparak 10 milyon euro talep etti”

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, yayımladığı videolarda, Habertürk sunucusu Veyis Ateş’le ilgili iddialarda bulunmuştu.

Peker, videosunda Habertürk spikeri Ateş’i de işaret etti. “Aranan adamın otelinde ne işiniz var” diyerek Veyis Ateş’e tepki göstermiş Peker şunları söylemişti:

“Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.”

Sezgin Baran Korkmaz, hakkında kara para aklama soruşturması başlatıldıktan sonra Türkiye’yi terk etmişti.

“10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılık”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün “Veyis Ateş’le ilgili vahim iddialar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Altaylı yazısında, kendisini Sezgin Baran Korkmaz’ın aradığını belirtti ve Korkmaz’ın anlattığı iddialara değindi.

Fatih Altaylı, şunları kaydetti:

“Dün öğle saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim. Telefon çaldı. Tanımadığım bir numara. Uluslararası arama. Bir Avusturya numarası.

Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum ama Avusturya kodunu görünce yeğenim orada okuduğu için ‘Belki o arıyordur’ diyerek açtım.

Bir erkek sesi. ‘Fatih Bey iyi günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım’ dedi.

‘Fatih Bey bugünkü yazınızı okudum ve çağrınıza yanıt olarak arıyorum’ dedi.

‘Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Çünkü ben hayatımda böyle utanç verici, böyle rezil bir tehdit görmedim’ dedi.

‘Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı’ diye başladı. Gerisi utanç vericiydi. Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.”

“Utanıyorum, keşke bu duygu başkalarında da olabilseydi”

Kriminal nitelikte suçlamalar. Akıl alır gibi değildi. Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niye hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği kişiye bunu yazdırabileceğini ama benim çağrıma yanıt verdiğini söyledi. İlginç bir yanıttı. Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem! Keşke ilk gün çıkıp, ‘Bunlar külliyen yalandır’ diyebilseydi.

Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Bu satırları yazmaktan, hiçbir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, hayatımda tanışmadığım birinin iddialarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum.

Keşke başkalarında da bu duygu olabilseydi!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here