Haberler

Veyis Ateş ve Baran Korkmaz arasında geçen konuşma yayınlandı

Telgraf Haber :

Veyis Ateş ve Baran Korkmaz arasında geçen konuşmanın ses kaydı yayınlandı.  Devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker’in, gazeteci Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğine dair itiraflarının ardından bu kez ikili arasındaki ses kaydı yayınlandı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Ateş ile Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın ses kaydını paylaştı. Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” diyerek, görüşmenin ses kaydının yer aldığı YouTube linkini paylaştı. 

Gazeteci İsmail Saymaz’ın köşesinde Ateş ve Korkmaz arasındaki ses kaydıyla ilgili şunları yazdı:  “Korkmaz, 7 Ocak’ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor. Ateş, şöyle diyor: ‘Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.’ Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, ‘Masaya sen otur benim yerime?’ diye öneriyor. Ateş ‘Nasıl istersen’ diyor ve şöyle devam ediyor: ‘Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).’ Korkmaz, ‘Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?’ diye soruyor. Ateş, ‘Söz ettiğim meblağı istiyorlar’ diyor. Korkmaz, ’10 milyon Euro’yu verdiğim zaman…’ diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için ‘Milyon’ ifadesini yutuyor.

” PEKER AÇIKLAMIŞTI

 Devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker, Ateş ile ilgili şunları söylemişti: “Gazetecilerin yüz karası veyis ateş senin namusun yok mu? Lan senin şerefin yok mu. Çıkıp açıklasana, süslü sülümanla Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Sezgin Baran Korkmaz’dan avanta istemedim desene. Namusun yok mu senin? Hepinizi önce hasta edip sonra tedavi edeceğim.” 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir