Ana Sayfa Ekoloji VİDEO | Pamukkale Güzelpınar köylüleri yapılacak taş ocağı için iknaya gelen şirket temsilcilerini köyde konuşturmadı

VİDEO | Pamukkale Güzelpınar köylüleri yapılacak taş ocağı için iknaya gelen şirket temsilcilerini köyde konuşturmadı

0
VİDEO | Pamukkale Güzelpınar köylüleri yapılacak taş ocağı için iknaya gelen şirket temsilcilerini köyde konuşturmadı

Pamukkale’ye bağlı Güzelpınar köylüleri kendilerini ikna etmeye gelen doğa katliamcısı şirket temsilcilerini konuşturmadan köyden kovdu.

Geçiş garantili yapılacak Aydın-Denizli otoyolu için gerekli olan mıcırın sağlanacağı Pamukkale’ye bağlı Güzelpınar Köyü’ne gelen şirket temsilcileri, yapılacak çalışmaların doğaya zarar vermeyeceğini ileri sürerek bölge halkını ikna etmek istedi. Gelen heyete tepki gösteren köy halkı şirket temsilcilerini konuşturmayınca grup köyü terk etmek zorunda kaldı.

Meşeli mevkiinde ormanlık alan içinde kurulacak olan taş ocağı için Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü “ÇED gerekli değildir” şeklinde rapor düzenledi. Raporun 4 Haziran’a kadar askı süresi bulunmasına karşın, bu süre dolmadan iş makinaları alanda çalışmaya başladı.

Daha önce bölgede açılacak olan taş ocaklarını iki kez engellemeyi başarmış olan yöre halkı, doğa katliamını üçüncü kez engellemeye kararlı hareket ediyor.

Bölgede taş ocaklarının açılması, oluşacak orman ve doğa tahribatının yanı sıra, Türkiye’de üretilen kekiğin yüzde 90’ından fazlasını üreten yörede, köylülerin geçim kaynağı olan kekiğin tükenmesine de neden olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here