Haberler

Yeni Yaşam Gazetesi yöneticileri hakkında dava

İSTANBUL– Sedat Peker’in Turkuvaz Medya’nın sahibi Serhat Albayrak ile ilgili iddiaları haberleştiren Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Osman Akın hakkında dava açıldı.

Devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker’in eski Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın abisi olan Turkuvaz Medyanın sahibi Serhat Albayrak ile ilgili iddialarını haberleştiren Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Osman Akın hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma iddianameye dönüştü. 

 “Sedat Peker’den ifşalar”, “Peker rüşvet belgelerini yayınladı” ve “Albayraklar da dahil” haberleri nedeniyle “hakaret” ve “iftira” iddialarıyla hazırlanan iddianamede, hakaret suçunun yasal unsurlarının oluştuğu ileri sürüldü. Bunun yanı sıra haberin internet ortamında paylaşılması nedeniyle “aleniyet unsurunun” da bulunduğunu iddia eden iddianamede, ayrıca iftira suçunun da oluştuğu öne sürülerek, Çelik ile Akın’a ceza talep edildi.

YAKALAMA KARARI

İddianame, Çağlayan’da bulunan İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkeme, iddianameyi kabul ettikten sonra Çelik hakkında yakalama kararı çıkardı. İlk duruşma 21 Mart’ta görülecek.

MA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir