Haberler Manşet

‘Yerel Yönetimler ve Yaşlı Politikaları’ çalıştayı düzenliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Geriatri Derneği iş birliğiyle ‘Yerel Yönetimler ve Yaşlı Politikaları’ çalıştayı düzenliyor. İzmir Kent Konseyi Merkez Ofisi’nde 14-15 Nisan arasında yapılacak çalıştay akademisyen, uzman, meslek odası ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirecek.

Dünyadaki yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte yaşlılık odaklı çalışmalara ağırlık veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Yerel Yönetimler ve Yaşlı Politikaları’ çalıştayı düzenliyor. Ege Geriatri Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenecek çalıştay 14-15 Nisan arasında İzmir Kent Konseyi Merkez Ofisi’nde yapılacak. Çalıştayda yerinde yaşlanma, güvenli yaşam riskler ve önlemler, yaşlı refahı ve kalımı, makro çevre-mikro çevre, yerinde yaşlanmada teknolojik destekler, geronteknoloji ve dijital okur-yazarlık başta olmak üzere pek çok konu üzerine konuşulacak.

UYGULANABİLİR PROJELERE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ HEDEFLENİYOR

İzmir Kent Konseyi Sağlıklı Yaşlanma ve Yaşlı Politikaları Çalışma Grubu’nun yapacağı çalıştayla yaşlı bireylerin bağımsız, yerinde, sağlıklı yaşlanma olanak ve haklarını önceleyen, toplumsal refah, katılım, kendini gerçekleştirme imkânlarını içeren, erişilebilir, etkin kamusal hizmet ve çevrelere güçlü vurgu yapan yerel politikaların oluşturulmasına katkı sağlanması ve İzmir’in bu alandaki potansiyelinin uygulanabilir projelere dönüştürülmesi hedefleniyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir