Duyurular Haberler Muhalefet

YEŞİL SOL PARTİ – Birlikte Değiştireceğiz!

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Taxsim Hill Hotel de Ayşen uysal, Bekir Ağırdır ve Rıza Türmen’in katılımıyla 4 Haziran’da İstanbul’da “Birlikte değiştireceğiz buluşması” gerçekleştirecek Toplantı Demokratik kitle örgütleri temsilcileri ve eşitlikten, özgürlükten, barış ve adaletten yana derdi ve sözü olan tüm kesimlere açık form şeklinde gerçekleşeçek. Sunumlardan sonra tartışma biçiminde devam edeçek toplantıya çok sayıda muhalif siyasi parti, sendika,ekoloji platformları, akademisyen ve kadın örgütlerinin katıması bekleniyor.

Yeşil Sol Parti’den yapılan çağrı:

Merhaba arkadaşlar.

Bir yanda artan yoksulluk, işsizlik, hayat pahalılığı, diğer yanda baskı ve şiddetle derinleşen talan ve soygun düzeni…

Dışarıda ve içeride sürdürdüğü politikalar sonucu ülkeyi yangın yerine çeviren iktidar bloğunun yarattığı siyasal, ekonomik ve ekolojik kriz giderek derinleşiyor.

Akp-Mhp iktidarının krizi derinleştikçe, eşitlik, özgürlük ve barış isteyen, sosyal adalet ve demokrasi talep eden tüm kesimlere yönelen hukuksuzluk ve zulüm de katmerlenerek artıyor.

Ancak bizler, iktidarın tüm zor uygulamalarına rağmen umut ve kararlılıkla geleceğe yürüyen milyonlarız. Bu karanlık dönemin en geniş demokrasi İttifakının yaratılması ile aşılacağına inanıyoruz.

Tüm parti üyelerimizi, ortak mücadele örgütlerimizin temsilcilerini, eşitlikten, özgürlükten, barış ve adaletten yana derdi ve sözü olan tüm duyarlı dostları 4 Haziran 2022 Cumartesi, saat 13.00’ te Taxim Hill Hotel’de yapacağımız buluşmaya davet ediyoruz.

Ayşe ERDEM-İbrahim AKIN
Yeşil Sol Parti Eşsözcüleri

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir