Ekoloji

1 lt atık yağ 1 milyon litre içme suyunu içilemez hale getiriyor

ETELGRAF-

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDEN “SIFIR ATIK” HAREKETİ

Seferihisar Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında atık yağları toplama kampanyası başlattı. Kolza Biodizel Bitkisel Atık Yağ Geri Dönüşüm Firması iş birliğiyle hayata geçirilen kampanya çerçevesinde vatandaşlar tarafından yapılan bildiriler sonrası atık yağlar, ev ve iş yerlerinden alınarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Atık yağların doğaya zarar vermeden bertaraf edilmesinin hedeflendiği proje sayesinde  444 30 19 hattını arayarak atık yağ bildiriminde bulunan tüm vatandaşların atık yağları, ev ve iş yerlerinden toplanarak, ekonomiye geri kazandırılacak.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin,  “Çöpe dökülen atık yağlar, içme suyumuz olan yer altı sularının kirlenmesine neden olmakla birlikte 1 lt atık yağ 1 milyon litre içme suyunu içilemez hale getiriyor. Dolayısıyla Sıfır Atık projemiz kapsamında sürdürülebilir bir gelecek, çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için tüm vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerinde biriktirdikleri atık yağları bildirerek kampanyaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir