Ana Sayfa Haberler 132 milyon dolar kara para aklanan SBK Holding davasının tek tutuklusu tahliye edildi

132 milyon dolar kara para aklanan SBK Holding davasının tek tutuklusu tahliye edildi

0
132 milyon dolar kara para aklanan SBK Holding davasının tek tutuklusu tahliye edildi

SBK (Sezgin Baran Korkmaz) Holding ve bağlı altı şirketin hesaplarından 132 milyon dolar kara para aklandığı iddiaları üzerine açılan davanın tek tutuklu sanığı Kamil Feridun Özkaraman, duruşma gününe kısa süre kala Asliye Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, SBK (Sezgin Baran Korkmaz) Holding ve holdinge bağlı 6 şirketin hesaplarından 132 milyon dolar kara para aklandığının belirlendi ve 29 Aralık’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 kişi arasında bulunan Kamil Feridun Özkaraman, 1 Ocak’ta kaçma ve saklanma şüphesi gerekçesiyle tutuklanmıştı.

İddianamede, tutuklu Kamil Feridun Özkaraman ile haklarında yakalama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz, Alptekin Yılmaz, Olessia Zoubkova, tutuksuz Ayşe Nil Yılmaz, Bereket Öner ve Ziyaattin Bartik’in “Suçun konusunu oluşturan malvarlığı değerini, bu özelliğini bilerek satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak” suçundan ayrı ayrı 3 yıldan 7 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılması istenmiş ancak tam da İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek Ramazan Bayramı sonrasına duruşma günü vermişken Sulh Ceza Hakimliği’nin kaçma şüphesi yüksek dediği Kamil Feridun Özkaraman’ı duruşma gününü beklemeden 10. Asliye Ceza Mahkemesi önceki gün tahliye etti ve böylece dava başlamadan davanın tutuklu sanığı kalmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here