Ana Sayfa Haberler 7 ildeki 13 taşınmaz daha satılıyor: Aralarında Kanal İstanbul’a yakın sanayi bölgesindeki 15 bin metrekarelik gayrimenkul de var!

7 ildeki 13 taşınmaz daha satılıyor: Aralarında Kanal İstanbul’a yakın sanayi bölgesindeki 15 bin metrekarelik gayrimenkul de var!

0
7 ildeki 13 taşınmaz daha satılıyor: Aralarında Kanal İstanbul’a yakın sanayi bölgesindeki 15 bin metrekarelik gayrimenkul de var!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Ankara, İzmir, Tokat, Yozgat, Diyarbakır, İstanbul ve Nevşehir’deki 13 taşınmazı satacak. Satılacak taşınmazlar arasında Kanal İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken sanayi bölgesindeki 15 bin metrekarelik gayrimenkulün de yer alması dikkat çekti.

ANKA’nın aktardığına göre; Ankara, İzmir, Tokat, Yozgat, Diyarbakır, İstanbul ve Nevşehir’deki 13 taşınmazın satış yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ÖİB’nin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, taşınmazların satışına yönelik pazarlık usulüyle ihale yapılacak. İhalelere katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alması, teklif sunulması ve teklifle şartnamede istenilen belgeleri ÖİB’ye elden teslim etmesi gerekecek.

Taşınmazlar için geçici teminat bedelleri 20 bin TL ile 4 milyon 500 bin TL arasında değişiyor.

Araziler sanayi bölgesinde bulunuyor

4 milyon 500 bin TL geçici teminat talep edilen gayrimenkul, İstanbul Arnavutköy ilçesindeki Ömerli Mahallesi’nde yer alıyor. Tapu kayıtları incelendiğinde arazinin sanayi bölgesinde yer aldığı görülüyor. 15 bin metrekare alana sahip ve sanayi içerisinde yer alan bölge Kanal İstanbul’un yapılması planlanan alana yakınlığı ile dikkat çekiyor.

Ankara, İzmir Tokat ve Yozgat’taki 5 taşınmaz için 25 Ağustos’a, Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve Nevşehir’deki 8 taşınmaz için 1 Eylül’e kadar teklif verilebilecek.

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre, özelleştirilecek taşınmazlar şöyle:

7-ildeki-13-tasinmaz-daha-satiliyor-dikkat-ceken-kanal-istanbul-detayi-898526-1.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here