Ekonomi Muhalefet

DİSK’in Ankara yürüyüşü 2’nci gününde

İSTANBUL – DİSK’in, gelir ve vergide adaletin sağlanması talebiyle İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş 2’nci gününde Gebze’de devam ediyor.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK), “Vergide adalet, gelirde adalet” talebiyle İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş, 2’nci gününde Gebze’de devam ediyor. Yürüyüş öncesi Gebze Kent Meydanı’nda açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Dün İstanbul’da, Kadıköy’de başlayan yürüyüşümüz, dün akşam Gebze Meydanı’nda bütün işçi arkadaşlarımızla yaptığımız buluşmayla tamamlandı. Şu anda Gebze Meydanı’ndayız. İşçi kenti Gebze’den yürüyüşümüzün ikinci gününü başlatıyoruz” dedi.

KOCAELİ’NDE AÇIKLAMA YAPILACAK

Gebze eski çarşı içerisinden yapacakları yürüyüşün ardından 124 gündür ekmeği için grevde olan Lastik-İş Sendikası’nın üyesi Corning Kablo işçilerini ziyaret edeceklerini belirten Çerkezoğlu, “Ardından da Hereke, Yarımca ilçesi üzerinden Kocaeli’ne yürüyüşümüz devam edecek. Akşam saat 17.00’de de Kocaeli’nde Merkez Bankası önünde buluşup yaptığımız yürüyüşün ardından İnsan Hakları Parkı’nda kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Gebze’de dün akşam bizimle birlikte olan, bugün uğurlama da yine yanımızda olan bütün işçi arkadaşlarımıza, sendikalarımıza, dost kurumların, siyasi partilerin temsilcilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Gelirde adalet için, vergide adalet için, ülkede adalet için DİSK yürüyüşe devam ediyor” diye konuştu. 

MA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir