Ana Sayfa Makale Erdoğan, Soylu’ya sahip çıkacak mı? Başka şansı gözükmüyor – Sami Evren

Erdoğan, Soylu’ya sahip çıkacak mı? Başka şansı gözükmüyor – Sami Evren

0
Erdoğan, Soylu’ya sahip çıkacak mı?  Başka şansı gözükmüyor  – Sami Evren

Türkiye siyaseti karışıyor desem yerinde olur mu bilmiyorum.

 Siyaset zaten karışıktır diyebilirsiniz.

Süleyman Soylu‘nun “Havuz medyası”nın biraz dışında kalan, Haber Türk  ekranlarında, kadrolu gazetecilerin yanı sıra Tele 1 yayın yönetmeni Merdan Yanardağ ve Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz’ı ekranlarda seyrettik.

Süleyman Soylu neden böyle bir programı kabul etti sorusu herkesin zihninde yeni soruları üretmiştir. Çünkü  “sert” muhalif gazetecilerin önüne çıkmak cesaret ister.

Gazetecilerden beklenti çok yüksekti ki ahalinin beklentilerine tercüman olamadılar ve yoğun eleştiriler aldılar.

Soylu kaçamak cevaplarla kendi özel hikâyesini programa yedirdi. Satır aralarında muhalif gazetecilerin önünde AKP’yi tehdit etti. Özellikle Erdoğan’ın kendisine sahip çıkması için halk arasındaki deyimle “yol” yaptı.

Bu kadar aleni gelişmelerden sonra Erdoğan’ın suskunluğa devam etmesi düşünülemez. Bugünlerde Erdoğan konuşur ve bu çetrefilli ilişiklerde tarafını açıklar.

Erdoğan’ın fazla bir seçeneği yok. Ya Soylu’dan yana tavır alacak, ya da Soylu’yu tasfiye edecek. üçüncü bir yol varsa onu da muhtemelen MHP ile anlaşarak çözecek. Bu gelişmelerden sonra üçüncü bir yol bulabilir mi? Çok zor gözüküyor çünkü üçüncü yol tartışmaların taraflarını devletin derin kuyusuna çeker.

Erdoğan, Peker’in haftalık video dizilerini milyonlarca insanın izlediği gibi izliyor mu?

Her şeyi biliyorsa izlemiyordur.

Hiçbir şey bilmiyorsa çok meraklı olarak izliyordur.

Belki de bazen Soylu’yu arayıp “burada ne demek istedi?” diye soruyordur.

Bahçeli izliyor mudur; bence izlemiyordur, onun için sıkıcı olduğunu düşünüyorum.

Sedat Peker’in videoları devam edecek, yeni hikâyeler yeni tartışmalar, soru işaretleri çoğalacak ve milyonlarca insan merakla organize işlerin, faili meçhullerin, uyuşturucu trafiğinin ayrıntılarını satır aralarından okumaya çalışacak.

Bu gelişmeler ‘’kutsal’’ devletin bekası ve geleceğinin neyi ifade ettiğini anlamayanların umarım anlamasına yeni bir fırsat.

Bu gelişmeler küresel sermayenin gözetiminde piyasaların resmi mafyaları tası tarağı toplayıp kenara çekilmeye başladılar. Tavan yapan enflasyon derin yoksulluğu dibe çekmeye devam ediyor.

Derin devletin üstünü örten çarşaf yırtılmak üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here