Haberler

Havai fişek fabrikasında 7 işçinin hayatını kaybettiği, iş cinayeti davası başladı

etelgraf haber-

Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin davanın altıncı duruşması bugün yapılıyor. Patlamada ağabeyini kaybeden Merve Nur Yılmaz, duruşma öncesinde; “Bizler ne onlara ne de sermayelerine düşmanız. Biz onların işçiye ölümü reva gören kanlı zihniyetlerine düşmanız” dedi.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda, 3 Temmuz 2020 tarihinde; 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin davanın altıncı duruşması, bugün Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılıyor.

Patlamada yakınlarını kaybedenler, duruşma öncesinde açıklama yaptı. Aileler, üzerinde “Hendek için Adalet” yazan pankart taşıdı

Patlamada, ağabeyi Hali Yılmaz’ı kaybeden Merve Nur Yılmaz, şunları söyledi:

“Bizler katledilen yakınlarımızın hakkını aradığımız için; patron düşmanı, sermaye düşmanı, şovmen, provokatör ilan edildik. Ama bizler ne onlara ne de sermayelerine düşmanız. Biz onların işçiye ölümü reva gören kanlı zihniyetlerine düşmanız. Bu saatten sonra nasıl hakarete, nasıl tehdide maruz kalsak da bu işin peşini bırakmayacağız.”

Bir başka işçi yakını ise “Sonuna kadar bu yoldayız. İşçi hakkını alana kadar, adalet yerini bulana kadar, son nefesimize kadar biz bu yoldayız” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir