Haberler

İsmailağa Cemaati, Nesin Vakfı’nın yanındaki araziye kaçak inşaat yaptı

Nesin Vakfı’nın İstanbul Çatalca’daki arazisinin yanındaki araziyi yaklaşık bir buçuk yıl önce alan gerici İsmailağa Tarikatı’na ait Rabıta Vakfı’nın kaçak inşaat yaptığı açığa çıktı. AKP’li Çatalca Belediyesi’nin göz yumduğu kaçak inşaat, çevredeki yurttaşların şikâyeti üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri tarafından durdurularak mühürledi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; İsmailağa Tarikatı’na ait Rabıta Vakfı’nın Başkanı Murat Perçin, kaçak inşaat yaptıklarını doğrulayarak skandal açıklamalar yaptı. Perçin, “Söz konusu alan bir buçuk yıl önce bize bağışlandı. Burada da küçük bir restoran vardı ve alkollüydü. Onlarla konuştuk ve çıkardık. Bizim yerimiz burası, piknik yapıyoruz, toplanıyoruz ama namaz kılacak alanımız yoktu. Küçük bir mescid vardı ve yetkililerle konuştuk, ‘burayı büyütmek istiyoruz’ dedik. Bize, ‘yapın hocam’ yanıtını verdiler. Yani var olan bir yere ayarlama çektik” dedi.

Çevrede yaşayan yurttaşların, “Cemaat üyeleri mahallede silahlı olarak geziyor” iddialarıyla ilgili ise Perçin şunları söyledi: “Biz resmi makamlara ve büyüklerimize sormadan hareket eden bir cemaat değiliz. İş adamlarımız var ve hepsinin cebinde ruhsatlı silah var.”

“Tadilat izninin biraz daha üstünde bir büyüme yapmışlar”

Ulaştığımız AKP’li Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ise tarikatın kaçak inşaat yaptığını doğrulayarak “Belediyeden tadilat izni istediler. Tadilat izninin biraz daha üstünde bir büyüme yapmışlar” dedi. AKP’li Üner, kaçak inşaata neden müdahale etmediklerine dair de bir açıklama yapmadı.

Öte yandan gerici Rabıta Vakfı’nın internet sitesinde şu ifadeler yer alıyor: “Diplomaya değil, icazete kıymet verin. Ne biliyorsunuz belki bir gün diploma değil icazet kabul görecek. Medresede okumaya devam edin…”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir