Ana Sayfa Haberler Kılıçdaroğlu, “Veyis Ateş” hakkında konuştu

Kılıçdaroğlu, “Veyis Ateş” hakkında konuştu

0
Kılıçdaroğlu, “Veyis Ateş” hakkında konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş’in hakkında arama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz’dan istediği iddia edilen 10 milyon avro ile ilgili “Ankara’da kimin için istendi bu para? Savcılar ne zamana kadar işinizi yapamayacaksınız?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 4 yıl önce yaptığı Adalet Yürüyüşü’nün yıl dönümü olduğunu hatırlattı. “Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım.” ifadelerini kullandı:

“Sevgili halkım bunları önlemek için 4 yıl önce Adalet Yürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca Euro götürürken halkımız aç kalmasın diye” dedi

“Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz”

“Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. FETÖ borsası ile ne kadar kodaman FETÖ’cü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar” diyen Kılıçdaroğlu: “Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için. Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.”

“10 milyon euroluk talepler”

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Veyis Ateş’in hakkında arama kararı bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde ücretsiz konakladığını öne sürmüştü. Ateş bunun ardından izne çıktığını duyurmuştu.

Öte yandan Fatih Altaylı, dün (14 Haziran) Habertürk’teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar” diye yazmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here