Muhalefet

Kocaeli Emek ve Demokrasi Güçleri- ‘Zamlara itirazı olan herkesi mitinge çağırıyoruz’

KOCAELİ – Zamlara karşı miting düzenlemeye hazırlanan Kocaeli Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, itirazı olan herkesi mitinge çağırdı.  Kocaeli Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, doğalgaza, elektriğe ve temel yaşam malzemelerine yapılan zamlara karşı miting düzenleme kararı aldı. Miting hazırlıklarını sürdüren, platform, 6 Mart’ta “Yoksulluğa, faturalara, işsizliğe zamlara itirazımız var” şiarıyla miting düzenleyecek. Doğu Kışla önünde toplanacak olan kitle, mitingin yapılacağı İzmit Anıtpark alanına kadar yürüyüş yapacak. Mitinge ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sağlık Ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES)  Kocaeli Şubesi Başkanı Murat Harata, hayatın her alanında ciddi bir ekonomik krizin yaşandığını söyledi. Ekonomik krizle birlikte temel yaşam malzemelerine, elektrik ve doğalgaza fahiş fiyatlarda zamların yapıldığını ifade eden Harata, zamlardan dolayı hayatın yaşanamaz bir hal aldığını söyledi. Harata, “Yapılan zamlara karşı birçok fabrikada işçiler haklarını arıyor. Bu yaşananlara bir emek örgütü olarak seyirci kalamazdık” diye konuştu.

  ‘MİTİNGE HER KESİMDEN KATILIM OLUR’

 Mitinge toplumun birçok kesiminden katılımın olacağını belirten Harata, “Ülkede 40 yıla yakındır çatışmalı bir süreç var. Çatışmalı ortamda kullanılan silahların ekonomiye yansımaları var” dedi. Geçmişte halkın daha fazla tarımla uğraştığını ancak iktidarın yanlış politikalarından dolayı tarımla uğraşanların sayısının çok azaldığını ifade eden Harata, “Tarıma destek verilmediği için insanlar köylerinden göç etmek zorunda kalıyor. Bu da işsizliğin artmasına ve emeğin ucuzlamasına neden oldu” dedi.  ‘SAVAŞ HERŞEYİ ETKİLİYOR’ 

Rusya’yla Ukrayna arasından yaşanan savaşının da birçok etkisinin olacağında değinen Harata, “Bu savaşla birlikte ülkeye ithal edilen ürünlere, petrole, gaza yine zam gelecek. Enerjiye zam gelmesi ile iğneden ipliğe her şeye zam demektir” şeklinde konuştu. 

MİTİNGE ÇAĞRI

  Mitinge katılım çağrısında bulan Harata, “Zamlara, yoksulluğa, işsizliğe, faturalara karşı güçlü bir tiraz için büyük bir miting düzenleyeceğiz. Zamlara karşı itirazı olan herkesi mitingde yanımızda olmaya, sesimize ses katmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz” diye belirtti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir