Haberler

Metin Külünk’ün Sedat Peker tedirginliği: Elçinin hukukunun korunması çok değerli

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bugün dokuzuncu videosunu yayınlamasından saatler önce, Peker’in iddiaları arasında adı geçen eski AKP Milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Külünk; “Devlet ‘canlı’ varlık gibidir. Liderler, seçimle iş başına gelenler, görev alanlar bu canlı devletin elçisidir. Elçi sözcüdür. Elçinin hukukunun korunması çok değerlidir Türkün töresinde, Türk devlet tarihinde binlerce elçi geldi ve görevlerini yapıp gittiler” açıklamasını yaptı.

Eski AKP Milletvekili Metin Külünk, Sedat Peker’in videosunu yayımlamasından yaklaşık altı saat önce; 6 Haziran günü saat 01.18’den sonra, dikkat çeken paylaşımlar yapmıştı.

Mesajına, “Türkiye’nin enerjisi kimleri hareketlendirdi” sorusu ile başlayan Külünk, “Devlet ‘canlı’ varlık gibidir; bedeni, ruhu, dili ve eylemi vardır. Hafızası ve hayali vardır. Hatta heyecanları, üzüntüleri vardır. Türkiye Cumhuriyeti bin yılı aşkın büyük Türk devlet canlılığının son yüzyıldaki yaşanmışlığıdır” demişti.

Külünk, “Dolayısıyla liderler, seçimle iş başına gelenler, görev alanlar bu canlı devletin elçisidir. Elçi sözcüdür. Elçinin hukukunun korunması çok değerlidir Türkün töresinde, Türk devlet tarihinde binlerce elçi geldi ve görevlerini yapıp gittiler” demişti.

Külünk, 16 mesajlık zincir paylaşımında, ayrıca; “Enerji ve savunma sanayisinde büyük değişimler yaşanırken Millet ittifakından, doğalgaz rezervleri bulunduğunda heyecan duyması ve bayram havasında açıklamalar beklerken; maalesef ısrarla devleti kaynak ve birlik alanında küresel güçlere şikayet eden; küresel endüstrilere depo olacak sınırda tutan politik açıklamalarda buluyoruz” değerlendirmesini yapmıştı.

Külünk’ün mesajının devamı şöyle:

“Türkiye’nin petrol, doğalgaz, madenler, savunma sanayisi, bilişim teknolojileri alanındaki enerjisinden rahatsız olanlar; Türkiye’nin enerjisini mezhepler, komşular, etnik gruplar, yaşam tarzları tartışmaları üzerinden yavaşlatmak ve yormak istiyorlar.

Hayatın enerjisi içinde oluşan tartışma konuları tabi ki olacaktır; ancak bu tartışma konularını Devletin enerjisini yavaşlatacak ve hatta aleyhinde olacak negatif enerjiye dönüştürmenin kimseye faydası yoktur.

Türkiye’ye enerji kaybettirerek iktidara gelme hevesine giren muhalefete tarihi bir gerçeği hatırlatalım: Devletler varlıklarını muhalefetin sanal enerjisine ve nefretlerde buluşan birliklerde kurulmaz! O nedenle devletler kurulmadıkları zeminlerde ölmezler! Lütfen Türkiye’nin faydasına olacak enerjilere sondaj yapalım! Bunu da hep birlikte başaracağız. Tüm farklılıklarımızla beraber bir arada başaracağız.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir