Haberler

Patara’da kum çalmak serbest,tutanak tutmak yasak

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 bin 168 kamyon kumun satılmak üzere çalınmasıyla ilgili olayda tutanak tutan muhafaza memuru Umut Utku görevden alındı.

Kumun satılmasına yönelik iddiayı gündeme getiren Tarım Orman-İş Başkanı Şükrü Durmuş, “Kum alınarak sera sahiplerine satıldı. Zaman zaman seraları su basıyor, taban suyunu arıtmak için bu kumu kullanıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

İnsan Hakları | Human Rights@muzafferdmrsy· Antalya Kaş’ta bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden çalınan 2 bin 168 kamyon kum ile ilgili tutanak tutan muhafaza memuru Umut Utku görevden alındı.

Resim

‘Diğer memurlar tehdit ediliyor’

Durmuş, görevli muhafaza memurlarından birinin, olayı yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt almak isterken AKP İlçe Başkanı tarafından engellendiğini öne sürmüştü.

Bölgedeki diğer muhafaza memurlarının da “Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur” sözleriyle tehdit edildiğini belirten Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir