Haberler Manşet

Sedat Peker’in de bahsettiği Sinan Çiftçi: Zindaşti dosyasını kapatmak için Kuzu’nun hastanede fişini çektiler

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in, eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile ilgili açıklamaları üzerine dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Peker’in açıklamalarında da bahsi geçen Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Bizim TV’den Şaban Sevinç’e açıklamalarda bulundu. Çiftçi, devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne sürdü.

“Burhan Kuzu, ciddi paralara iş takibi yapardı” diyen Çiftçi, “En çok Berat Albayrak’ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop’a da çok iş çözdürdü.” diye konuştu. Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kuzu için “Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu’nun fişini çektiler diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Çiftçi ayrıca Kuzu’nun İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’den 100 milyon dolara yakın bir para aldığını iddia etti.

Sedat Peker’de aynı isimden bahsetmişti

Sedat Peker, ‘Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ programı sonrası Kuzu ile o dönem üniversiteSin öğrencisi Sinan Çiftçi’nin tanıştığını aktarmış ama Çiftçi’nin adını vermemişti. Peker “Bir gün Abbas Güçlü’nün tartışma programına çıktığında orada bir genç ile tanışır. Sosyal medyasının yönetilmesiyle ilgili bu kişiden yardım alır. Aralarındaki dostluk ilişkisi çoğalınca bu şahsı özel işlerinde de görevlendirir” ifadelerini kullanmıştı.

Bir dönem Kuzu’nun sosyal medya hesaplarını Sinan Çiftçi’nin yönettiği, hatta bu durumun bir mesaj krizine yol açtığı ileri sürülmüştü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir