Haberler Spor

Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Dostluk Online Satranç Turnuvasında CM Mikhel Navumenka birinci oldu.

Seyhan Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği “Uluslararası Dostluk Online Satranç Turnuvası” büyük ilgi gördü. Dünyanın değişik coğrafyalarından çocukların katıldığı turnuvayı, Belaruslu CM Mikhel Navumenka birinci olarak tamamladı.

Tornelo Platformunda düzenlenen turnuvaya, dünyanın değişik coğrafyalarından ülkelerinde şampiyon veya büyük başarı sağlayan satranç ustası çocuklar davet usulü katıldı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı simgeleyen 23 satranç ustası çocuğun kıyasıya mücadele ettiği turnuva, çevrimiçi olarak Tomelo platformunda yapıldı.

SATRANÇ İLE ULUSAL EGEMENLİK DÜNYA ÇOCUKLARINA ANLATILDI

Seyhan Belediyesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen turnuva sosyal medyada takipçi rekoru kırdı. Satrancın planlı hareket etme, süratli, doğru, çabuk düşünme ve olayları doğru yorumlama yeteneklerini geliştirdiğini hatırlatan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkileyen Satranç ‘Kendine güven’ duygusunu geliştiriyor. Bir yandan Satrancın bu özelliğini çocuklarımıza aşılarken, diğer yandan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını dünya çocuklarına tanıtıyoruz” dedi.

AKAY’DAN KATILIMCI VE TAKİPÇİLERE TEŞEKKÜR

Geleceğin teminatı olan çocuklara özel önem verdiklerini ifade eden Başkan Akay şöyle konuştu;

 “Turnuva büyük bir ilgi gördü. Zorluk seviyesi üst düzeydeydi. Uluslararası Dostluk Online Satranç Turnuvası’na katılım sağlayan tüm çocuk sporcularımıza, canlı yayında bizlere eşlik eden Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’a, Başhakem Melih Çiçek’e, yorumcumuz Eski Türkiye Şampiyonu Can Arduman’a, moderatör Demir Gündoğdu’ya ve turnuvayı çevrimiçi takip eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

BELARUSLU NAVUMENKA BİRİNCİ OLDU

23 Satranç ustası çocuğun katıldığı Uluslararası Dostluk Online Satranç Turnuvası’nda, Belarus temsilcisi CM Mikhei Navumenka birinci, Ukrayna temsilcisi CM Vadym Petrovskyi ikinci, Türkiye temsilcisi CM Arda Çamlar’da üçüncü oldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir