Ana Sayfa Haberler YTÜ eski kayyum rektörü Bahri Şahin’in aylık 19 bin lira “huzur hakkı” aldığı iddia edildi

YTÜ eski kayyum rektörü Bahri Şahin’in aylık 19 bin lira “huzur hakkı” aldığı iddia edildi

0
YTÜ eski kayyum rektörü Bahri Şahin’in aylık 19 bin lira “huzur hakkı” aldığı iddia edildi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) eski kayyum rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’e huzur hakkı adı altında aylık 19 bin liralık ödeme yapıldığı, hâlâ rektörlük lojmanlarında kaldığı, üniversiteye ait aracı kullandığı iddia edildi.

BirGün’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 14 Ağustos 2020’de rektörlük görevi sona eren kayyum Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark yönetimine atandı. Yapılan atamanın ardından ise murahhas üye seçilen Şahin’e aylık 19 bin TL huzur hakkı ödenmesi yönünde karar verildiği öne sürüldü.

Yönetim kurulu ve yeni kayyum rektör de nasibini aldı!

Öte yandan Teknopark yönetim kurulunda yer alan isimler de unutulmadı. Kıyaktan nasibini alan üyelerin arasında YTÜ kayyum Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın da olması gözden kaçmadı. Şahin’e geçilen 19 bin TL’lik kıyaktan üyelerin de aylık 5 bin lira ile payına düşeni aldığı öne sürüldü. İddialara göre kıyaktan nasibini alan üyelerin listesi ise şöyle: Tamer Yılmaz, Zeynep Işık, Osman Arslan, Bestami Özkaya, Ümüt Önal ve Mehmet Kalyoncu.

İddiaların yer aldığı kararda, “Yıldız Teknopark şirketindeki bazı iş ve vazifeleri üstlenmesi için yönetim kurulu üyeleri arasından murahhas üye görevlendirmesi ve ücret verilmesi konusu görüşüldü ve kabul edildi” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here