Haberler Manşet

Adaletsizliğe İsyanın Sembolü Şenyaşar’lar

URFA – Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, “Adalet mekanizmasının içinde en büyük adaletsizliği yaşadık. Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam var. Hesap soracak savcı yok. Elbette bir gün bu zulüm bitecek” mesajı paylaştı. Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 506’ncı gününde devam etti.  Sabahın erken saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden Urfa Adliye binası önüne gelen aile, adliye merdivenleri önünde nöbetlerini başlattı.  Oturdukları yerde “Zulme karşı adalet nöbetimiz 506’ncı gününde” yazılı dövizi tutan aileyi, çok sayıda yurttaş ziyaret etti. Ailenin yaşanan katliam ve dava sürecini anlatması ardından ziyaretçiler, ailenin haklı davasında yanlarında olduklarını söyleyerek dayanışma mesajlarını iletti. 

 ‘AİLEM NEDEN KATLEDİLDİ?’

 Burada konuşan anne Emine Şenyaşar, 2 yıldır Urfa Adliyesi önünde adaleti beklediğini belirterek, “Hükümetin adaleti yok. Oğlum yıllardır tekli hücre içerisinde tutuluyor. Diğer çocuklarımı toprağa gömdüm. Bir buçuk yıldır ben de burada toprağa gömülmüş durumdayım. Oğlum Fadıl’ın özgürlüğüne kavuşmasını bekliyorum. Onun şahsında bütün insanlar için adalet istiyorum. Ailem neden katledildi? Adalet sağlanmayana kadar buradan kalkmayacağım” ifadelerini kullandı. 

 ‘HESAP SORACAK SAVCI YOK’ 

Öte yandan aile sanal medya hesabında Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “Biz bu adalet mekanizmasının içinde en büyük adaletsizliği yaşadık. Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam var. Hesap soracak savcı yok. Elbette bir gün bu zulüm bitecek” mesajını paylaştı.   

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir