Haberler

Akın İpek’ten Melih Gökçek ile ilgili çarpıcı açıklama: “Gökçek’i cemaat yöneticisi olarak tanıdım”

“FETÖ/PDY çatı davası” firari sanıklarından olan ve Türkiye’nin İngiltere’den iadesini istediği Akın İpek, AKP’li eski -**le ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. İpek, “FETÖ”ye yakın yayın organlarından MoonStar TV’de yine ‘FETÖ’ davasından aranan Tarık Toros’a yaptığı açıklamada Melih Gökçek’i “FETÖ”nün Ankara yöneticisi olarak tanıdığını söyledi.

İpek, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Eşim Londra’da Melih Gökçek’in eşiyle karşılaşmış. Bir anda dükkanın ortasında ‘FETÖ’cü’ diye ortalığı ayağa kaldırmış. İki yıl sonra birkaç gün önce, kızımın eşimin görüntüleri Melih Gökçek’İn oğlunun Twitter sayfasında gördüm. Melih Gökçek de tutmuş bunu ‘oğluma saldırdılar’ diye.”

“Gökçek’i cemaat yöneticisi olarak tanıdım”

“Ben yıllardan beri Ankara’da yaşayan bir iş adamıyım. Aileme medyaya çıkmasını yasaklamıştım. Melih Gökçek’in oğlu uzun zamandır bize ‘FETÖ’cü’ deyip duruyor. Benim AKP’den, CHP’den, MHP’den ve hizmet hareketinden tanıdıklarım var. 2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek’i sayarım. Gökçek’i cemaat yöneticisi olarak tanıdım. Bir anda rüzgarın dönmesiyle 180 derece döndü Gökçek. Yıllardır tanıdığı insanlara FETÖ düşmanı olduğunu göstermek için eziyet ediyor.”https://www.yolculukhaber.net/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/templates/youtube.html#R_grbOGgUCs?feature=oembed

Firari sanık olarak aranıyor

İpek’in yöneticisi olduğu Koza İpek Holding 2016 yılında Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmişti. İpek 2015 yılından bu yana İngiltere’de yaşıyor. İpek, Çelik ve Büyük, Türkiye tarafından “FETÖ/PYD çatı davasının firari sanıkları” olarak aranıyor. Ankara’nın yaptığı iade başvuruları çerçevesinde her üç ismin İngiltere’deki dosyaları birleştirilmişti. İade talebi ile ilgili olarak Kasım ayında yapılan duruşmanın kararında İpek, Çelik ve Büyük’ün iade edilmeleri halinde Türkiye’de “kötü muamele ile karşılaşma riskinin” bulunduğunu belirtilmişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir