Haberler

AKP’li belediyeler arası yolsuzluk: 21 milyonluk ihale AKP’li Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in şirketine verildi

AKP’li Artuklu Belediyesi, “muhtelif yolların yapımı” adı altında yaptığı 21 milyonluk ihaleyi, AKP’li Midyat Belediyesi Başkanı Veysi Şahin’in kurduğu firmaya verdi.

MA’dan Ahmet Kanbal’ın haberine göre; Mardin’de AKP yönetiminde olan Artuklu İlçe Belediyesi, “muhtelif yolların yapımı” başlığı altında yaptığı ihaleyi yine AKP yönetiminde olan Midyat Belediyesi Başkanı’nın aile firmasına verdi. Şubat ayında gerçekleştirilen ihaleye 7 firma teklif verdi. Ancak firmalardan biri “eksik evrak” gerekçesiyle elendi. İhale, teklifleri değerlendirilen 6 firma arasında en düşük fiyatı verdiği ileri sürülerek Şahinler İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verildi.

AKP’li Midyat Belediyesi Başkanı Veysi Şahin, firmayı kurduktan sonra akrabalarına devretti. Artuklu Belediyesi’nin yapmış olduğu en yüksek meblağlı ihaleyi 21 milyon 80 bin TL karşılığında alan şirketin Ankara merkezli olduğu ortaya çıktı.

AKP’li Başkanın şirketi

Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki kayıtlara göre, 1984 yılında Ankara merkezli kurulan şirket, Mardin Midyat’ta faaliyet gösteriyor. Firma, Midyat Belediyesi Başkanı olan Veysi Şahin, ağabeyi Şehmuz Şahin ile yakını olan Mehmet Nuri Üstün tarafından kuruldu. 2009 yılına gelindiğinde ise Veysi Şahin ve Mehmet Nuri Üstün’ün isminin görülmediği firma ortakları, Şehmuz Şahin, Ziver Şahin ve Abidin Şahin olarak devam etti.

Hisseler aile içinde el değiştirdi

AKP’li Veysi Şahin’in 1994 yılında Mehmet Nuri Üstün ile birlikte yine Ankara merkezli ancak Midyat’ta faaliyet gösteren Nurşah İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurduğu kayıtlarda görülüyor. 1994’te kurulan firmanın Üstün’e ait hisselerinin tamamı, 2 yıl sonra Veysi Şahin ile eşi Tülin Şahin tarafından satın alınırken, daha sonra firmanın hissedarları arasında Veysi Şahin’in ağabeyi Şehmuz Şahin de görülüyor. Ağabey Şahin’in daha sonra kendi hisselerini başka isimlere devrettiği görülüyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir