Ekoloji Manşet

Ayder Yaylası’nda talan: 7 milyon liralık ihale “tanıdık” şirkete gitti

Ayder Yaylası’nda yapılacak tesisleri, kapalı kapılar ardında otopark ihalesini alan Rizeli Turgut Müteahhitlik yapacak. İhale olağanüstü durumlarda uygulanması gereken davet yöntemiyle yapılırken, söz konusu şirketin sahibi İbrahim Turgut’un AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesiyle olan yakınlığı da dikkatleri çekti.

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre; Erdoğan’ın, “Şu anki Ayder Yaylası bizim temsilimiz olamaz. Allah’ın bize verdiği Ayder bambaşka ama biz Ayder’i kirlettik, rezil ettik. Ayder’i kentsel dönüşüm değişimle şanına yakışır bir hale getireceğiz” çıkışının ardından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan doğal güzelliği ile ünlü Ayder Yaylası için kentsel dönüşüm, projesi başlatılmıştı.

222 milyonluk kapalı otopark ihalesini de yine aynı yöntemle alındı!

Yaylada Toplu Konut İdaresi (TOKİ) öncülüğünde, 5 bakanlığın ortaklaşa uygulayacağı Kentsel Dönüşüm Projesi hazırlandı. İhale, olağanüstü durumlarda uygulanması gereken davet yöntemiyle yapıldı. İhaleyi Turgut Müteahhitlik kazandı. Şirket 2019 yılında Ayder Yaylası’ndaki 222 milyonluk kapalı otopark ihalesini de yine aynı yöntemle almıştı.

Şirketin internet sitesinde Erdoğan’ın şirkete ziyaretlerde bulunduğu görülürken; Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turgut’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ile eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman gibi AKP’li isimlerle çekilmiş çok sayıda fotoğrafın yer alması da dikkatleri çekti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir