Ekoloji

Bakan Kurum, “Müsilaj bitti” deyip balık yemişti: Çanakkale Boğazı’nda dalış yapan gazeteci, müsilajın bitmediğini gösterdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 14 Temmuz’da müsilajın bittiğini söyleyerek “İlk 20 metrede artık müsilaja rastlanmıyor. Yüzme suyu alanlarında herhangi olumsuz bir sorunla karşılaşılmadı. Vatandaşlarımız rahatlıkla denize girebilirler, balık yiyebilirler” demişti. Bakan Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte denizden yakalanmış sardalyayı yemişti.

Çanakkale Boğazı’nda denizin 17 metre altından yayın yapan gazeteci Berfin Adıcan, müsilaj sorunun hala devam ettiğine dikkat çekti.  2012’den beri 1 yıldız dalıcı olduğunu dile getiren gazeteci Berfin Adıcan, Çanakkale Boğazı’na dalış yaptığı görüntüleri sosyal medya hesabından da paylaştı.

Adıcan, “Abarttığımı düşünenler olacaktır, burası Çanakkale Boğazı Havuzlar Koyu, yaklaşık 10 metre… Boğazımızın durumu işte bu kadar kötü. Burada iddia edildiği gibi tutulacak, yenilecek bir balık görebiliyor musunuz?” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir