Haberler

Davutoğlu: “Cumhur İttifakı bir mahkumlar ittifakı; Erdoğan Bahçeli’ye mahkum, Bahçeli Erdoğan’a”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Antakya’da partisinin bir etkinliğinde konuşurken “Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum. Çünkü Bahçeli olmazsa mecliste çoğunluğu kaybediyor. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçimi aşması mümkün görünmüyor” dedi.

“Bahçeli, ‘Serok Erdoğan’ denildiğinden beri susmuş”

DHA’da yer alan habere göre, Davutoğlu, “Eğer bugün seçim olmuyorsa, Cumhurbaşkanlığı sistemi gibi bir sistemi getirip, sistemi tıkayan ve her şeyi cumhurbaşkanı iradesine bırakan bir sistem dolayısıyladır ama bu sistem de yürümeyecek” dedi.

Diyarbakır ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Serok Erdogan’ denildiğini kaydeden Davutoğlu konuyla ilgili olarak ise “Sayın Bahçeli beş yıldır bana ‘Serok Ahmet’ diyerek saldırıyordu, şimdi Erdoğan’a da Diyarbakır’da ‘Serok Erdoğan’ dediler, Bahçeli üç gündür susmuş. Bahçeli, ‘Erdoğan’a serok dedirten güç kimdir, maksadı nedir, arkasında kim vardır?’ diye ne zaman soracak bakalım.

“Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da. Türkiye’de Cumhur İttifakı, bir mahkumlar ittifakı mahkumlar koalisyonuna dönüştüğü için ayakta kalıyor. Birbirine mahkum anlamında söylüyorum, hukuki anlamda değil.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir