Haberler

Emniyet Müdürleri Kararnamesi’nde “ülkücü” emniyet müdürlerinin merkeze çekilmesi dikkat çekti

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile 10 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 33 ile yeni emniyet müdürü atandı.

Yayımlanan listede emniyet müdürleri arasında “ülkücü” olarak bilinen polislerin merkeze çekilmesi yada yurtdışı görevine gönderilmesi dikkat çekti.

Yeri değişen isimler şöyle:

Kararnameye göre, Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Isparta Emniyet Müdürü Metin Akay, Kırıkkale Emniyet Müdürü Günter Şenses, Niğde Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanarak merkeze alındı.

Ayrıca bu isimlerden dördü, “İçişleri Müşaviri” olarak yurtdışı misyonlarına atandı:

– Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Avusturya – Viyana
– Kırıkkale Emniyet Müdürü Günter Şenses, Bulgaristan – Sofya
– Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Bosna Hersek – Saraybosna
– Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, Sudan – Hartum

Ülkücüler merkeze çekildi

AKP ile MHP arasındaki “and” gerginliği sırasında Trabzon’da bir uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen malzemelerin sergilendiği masanın üzerine mermiler ile “Andımız” yazılmış ve bunun fotoğrafı yorumsuz bir şekilde Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Resmi Gazete’de yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Sudan Büyükelçiliği’ne İçişleri Bakanlığı Müşaviri olarak atandı. Kararın ardından Araklı İlçe Özel Harekat Müdürlüğü’nü ziyaret eden ve polislere veda konuşması yapan Alper, “Bize güvenen, bize inanan, bizim için vergilerinden vermek sureti ile bizim bu imkanlara sahip olmamızı sağlayan milletimizin en necip insanlarına borcumuzu inşallah ödeyeceğiz. Kahraman şehitlerimiz, bizlere hakkını helal etsin. Onların yolunda gidiyoruz. Belki layık değiliz ama onların yolunda, onlar gibi can vermek için hepimiz hazırız. O zaman ne diyoruz? Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene. Allah’a ısmarladık” dedi.

Diğer isimlerden bazıları şöyle:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir