Haberler Manşet

MİTİNG| Haydi “Demokrasi için bir nefes”

İZMİR – “Demokrasi için bir nefes” şiarıyla saat 18.00’de başlayacak mitingin hazırlıklarının tamamlandığını belirten Tertip Komitesi Başkanı Mustafa Güven,” Demokrasiye nefes vermek için Gündoğdu’ya akalım” dedi.  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından saat 18.00’da Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan “Demokrasi için bir nefes” mitinginin tüm hazırlıkları tamamlandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bileşen parti temsilcilerinin katılacağı mitinge binlerin alanı doldurması bekleniyor.  HDP’nin miting çalışması için görevlendirdiği 11 milletvekili ile İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri 3 gün boyunca İzmir’in ilçe ve mahallelerin yanı sıra Aydın ve Manisa gibi çevre kentlerde çalışma yürüterek halkı mitinge katılmaya çağırdı.

  İZMİR MİTİNGE HAZIR– Siyasi parti ve sendikalar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek, alana yürüyüş eşliğinde giriş yapacak. Herkesin kendi talep ve rengiyle yer alacağı alan saat 16.30’da açılacak. 2 arama noktasından geçerek içeri girecek kitleyi tertip komitesi karşılayacak. Koronavirüs salgını nedeniyle alan girişinde HES kodu sorgulaması ardından kişilerin geçişine izin verilecek. Tertip komitesinden 50 kişinin olacağı alanda İzmir Barosu’ndan avukatlar da herhangi bir ihlal durumuna karşı alanda görev alacak.  Mitingde Emek ve Demokrasi Güçleri adına yapılacak ortak açıklama ardından HDP Eş Genel başkanları ile bileşen temsilcileri konuşma yapacak.

  KARDEŞÇE YAŞAM SLOGANI– Miting Tertip Komitesi Başkanı Mustafa Güven, tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Mitingin  demokrasinin can çekiştiği bir ortamda özgürlük, eşitlik ve adalet talebiyle gerçekleşeceğini belirten Güven, mitinge çağrı amacıyla son bir haftada yaptıkları çalışmaları aktardı. HDP’ye yönelik saldırıdan söz eden Güven, bunun salt bir partiye yönelik olmadığını demokrasi ve toplumsal mutabakata yönelik olduğunu ifade etti. Güven, “Tek adam faşizmine karşı bir arada kardeşçe yaşamak istediğimizi göstereceğimiz bir miting yapacağız” diye konuştu.

  DEMOKRASİYE NEFES VERECEĞİZ– Güven şu çağrıda bulundu: “Ülkede gelinen noktada faşist baskı, siyasi cinayetler, yoksulluk ve kutuplaşma arttı. Bunlara karşı demokratik haklarımızı kullanmak için mitingde yer alacağız. İzmir halkının barış ve demokrasi talebini yükseltebileceği bir miting gerçekleştireceğiz. Can çekişen demokrasiye nefes vermek istiyoruz. Bu anlamda tüm İzmir halkını geleceğine sahip çıkması için mitinge davet ediyoruz. İzmir’den demokrasiye nefes vermek için Gündoğdu Meydanı’na akalım.” Güven son olarak, alana hızlı ve güvenli girişlerin sağlanması için kimsenin sırt çantasıyla gelmemesi yönünde uyarıda bulundu.    

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir