Ana Sayfa Haberler EPDK’nın başkanı da AKP’nin “çift maaşlılarından” çıktı: THY’den huzur hakkı alıyormuş

EPDK’nın başkanı da AKP’nin “çift maaşlılarından” çıktı: THY’den huzur hakkı alıyormuş

0
EPDK’nın başkanı da AKP’nin “çift maaşlılarından” çıktı: THY’den huzur hakkı alıyormuş

Halkın elektrik ve gaz faturalarına aralıksız olarak zam dayatan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın da, AKP’nin çifte maaş alan bürokratlarından olduğu ortaya çıktı.

“105 bin elektrik abonesinin ve 60 bin doğalgaz abonesinin borcunu ödeyemediği Türkiye’de EPDK Başkanı Yılmaz’ın çifte maaş almasının kabul edilemez”

Sözcü’den İlker Kılıçaslan’ın haberine göre CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Sanayi Ticaret Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, EPDK başkanının durumuna ilişkin “AKP’nin vazgeçemediği ve üçüncü defa EPDK başkanlığına atanan Mustafa Yılmaz kurumdan aldığı maaşın yanında yönetim kurulu üyesi olduğu THY Teknik A.Ş.’den de huzur hakkı alıyor. AKP’nin ballı bürokratlar kervanına EPDK başkanı Yılmaz’da eklendi. Aslında AKP, bürokratları, eski milletvekillerini, bakanları yanlarında tutmak için kamu şirketlerinden maaşa bağlıyor. Türkiye’de milyonlarca kişi işsiz gezerken, AKP’nin ballı bürokratlarının çifte maaş almasını hazmedemiyoruz. 105 bin elektrik abonesinin ve 60 bin doğalgaz abonesinin borcunu ödeyemediği Türkiye’de EPDK Başkanı Yılmaz’ın çifte maaş almasının kabul edilemez bir durum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here