Haberler

Erdoğan: Avrupa aşıları ücretli yapıyor, bize de “Belli bir bedel alın” dediler

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı konuşmada, ülkenin savunma sanayisi alanında bir marka haline geldiğini iddia eden Erdoğan, esnafından çiftçisine kadar herkesin hayat kalitesinin geçtiğimiz 19 yılda yükseldiğini savundu.

Ülkede devam eden aşılama çalışmalarına ilişkin de konuşan Erdoğan, aksi ortaya çıkmasına rağmen Avrupa ülkelerinde ücretli aşı uygulaması yapıldığına dair iddialarını sürdürdü. Erdoğan, “Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahil aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro para alarak yapıyorlar. Biz halkımızdan 1 kuruş almadık. Bize nasihat ettiler, ‘Ya böyle de olmaz, belli bir bedel alın’ dediler” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu pandemi bu salgın adeta bizi birbirimizden ayırdı. Fakat şimdi bir aradayız. İnşallah bu yolculukta bütün engelleri aşarak yolumuza devam edeceğiz. Cuma namazından önce Arifiye’deki ana bakım fabrikamızdaki müdürlüğü ziyaret ederek oradaki kardeşlerimizle bir araya geldik. Arifiye’deki fabrikamızda yapılan işleri eskiden beri gururla takip ediyoruz. Fabrikamızı yeni yatırımlarla geliştirmek, üretimini artırmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Birileri savunma sanayiinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da onlara rağmen ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık.

Arifiye’de tüm bu hususları enine boyuna değerlendirdik. Onlar istese de istemese de Türkiye istiklalini ve istikbalini güvence altına alacak adımları atacak ve hedeflerine mutlaka ulaşacaktır. Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de yetmez. İşte millet, bay Kemal siz ise illetsiniz illet. Cumhur İttifakı bütün gücüyle yoluna devam ediyor. Ülkemizi ve şehirlerimizi bu hedeflere yaklaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bugün yatırım bedeli 2 milyar 600 milyon lirayı bulan eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz.

“Savunma sanayisinde marka haline geldik”

Birileri savunma sanayisinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı, iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık. Ülkemizde esnafından çiftçisine kadar herkesin hayat kalitesi geçtiğimiz 19 yılda yükselmiştir.

Paralı aşı iddialarını sürdürdü

Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro. Bu şekilde para alarak yapıyorlar.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir