Ana Sayfa Haberler “Fatsa’dan Bugüne Yerel Yönetimler ve Demokrasi” Buluşması

“Fatsa’dan Bugüne Yerel Yönetimler ve Demokrasi” Buluşması

0
“Fatsa’dan Bugüne Yerel Yönetimler ve Demokrasi” Buluşması

Fatsa’nın eski sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez adına kurulan Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği “Fatsa’dan Bugüne Yerel Yönetimler ve Demokrasi” buluşması gerçekleştireçek. Konuşmacılar arasında yer alan başarılı belediye başkanları Adalet Fidan, Kazım Kurt, Yüksel Mutlu, Racai Çakır, Ercüment Şahin Cervatoğlu ve Fatih Mehmet Macoğlu yerel demokrasi deneyimlerini anlatacaklar.

Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği Genel Başkanı Alaaddin Dinçer etkinlikle ilgili Telgrafa yapmış olduğu açıklamada

“Derneğimiz, ulusal ve uluslararası ölçekte yerel demokrasiyi güçlendirmek için yurttaşlık bilincini geliştirmek, yaşanabilir kentlere ulaşmak için faaliyet sürdürüyor. İşsizlik, düzensiz kentleşme, göçmen işçiler, yaşlı ve yoksul sayısındaki artış, çevre kirliliği, ekolojik sorunlar ve barınma sorunu gibi konularda yerel halkın yerel yönetimlerden beklentilerini toplumsal talebe dönüştürmek derneğimizin hedefleri arasındadır.” değerlendirmesi yaptı.

Alaaddin Dinçer
Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği Genel Başkanı Alaaddin Dinçer

Dinçer amaçlarının:

” Bireyin devlet karşısındaki güçsüzlüğüne, özellikle az gelişmiş ülkelerde bireyin devletten korkmasına, devlete yabancılaşmasına ve depolitizasyonuna karşı eğitimi ve mücadeleyi esas alır. Yerel yönetimlerde yerel halkın demokrasi bilincinin geliştirilmesi ve yönetime katılımlarının sağlanması için 18 Kasımda yapaçağımız ilk etkinlik olaçaktır.” dedi

Dinçer

“Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneğimiz; ekoloji, iklim krizi, gençlik, yerel eğitim, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, kent yoksulları, sağlık, ekolojik kentler, doğadaki canlılar, mülteciler, sağlıklı suya erişim, kamusal alan, sağlıklı gıdaya erişim, kooperatifçilik gibi sosyal konularda yapçağı etkinliklerle fikir üretimine katkı sunacaktır.” diye ifade etti .

Dinçer Ayrıca :”Farklı tarihsel süreçler olmakla birlikte toplumsal değişim ve dönüşümü örneklemek açısından Fatsa’da gerçekleşen deneyim Türkiye’nin ”Paris Komünü”dür ve 44 yaşındadır.” değerlendirmesi yaparak 18 Kasım’da Ankara da gerçekleştireceğimiz “Fatsa’dan Bugüne Yerel Yönetimler ve Demokrasi” etkinliğe tüm demokrasi güçleri ve halkımız davetlidir dedi.

Yer                              : Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi

  Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4,

  Çankaya-Ankara

Tarih ve Saat            : 18 Kasım 2023 Cumartesi Saat: 10.00-18.00 arası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here