Haberler

Halk sel felaketiyle boğuşurken AKP’li Rize Belediyesi, yaklaşık 180 bin TL’ye kubbeli dekoratif sundurma satın almış!

Doğu Karadeniz’de 14 Temmuz Çarşamba günü başlayan yağışlarla birlikte meydana gelen sel felaketinden etkilenen Rize’de 7 yurttaş yaşamını yitirdi, kayıp kişiyi de arama çalışmaları devam ediyor.

Artı Gerçek’ten İsa Uğur Erdoğan’ın haberine göre; kentte 47 bina yıkılırken, 100’e yakın konut ağır hasar aldı, 125 bina boşaltıldı, 40’a yakın işyeri ve 100’e yakın da araç zarar gördü. Rize halkı sel felaketi ile boğuşurken AKP yönetimindeki Rize Belediyesi’nin kubbeli dekoratif sundurma satın aldığı ortaya çıktı.

Belediye’nin , 6 adet ‘Camilerde Kullanılmak Üzere Dekoratif Tasarımlı Sundurma’ ihalesinin sözleşmesini 16 Temmuz’da imzaladı.

Sundurmaların “kubbeli ve altın boyalı kompozit levhalı” olmasını isteyen Rize Belediyesi, her bir sundurma için ise 29 bin 500 TL ödeme yapacak.

Kamu idarelerinin mücbir sebeplerden dolayı ihaleyi iptal etme hakkı olmasına rağmen belediye, sel felaketi yaşanırken sundurma almaktan imtina etmemiş.

Mesleki ve teknik yeterlilik aranmamış

Belediye ihalenin teknik şartnamesinde ise işi yapacak firmanın mesleki ve teknik yeterliliği ile ekonomik ve mali yeterliliğe sahip olup olmadığına ilişkin herhangi bir kıstas koymaya da gerek görmemiş.

Öte yandan açık usul yapılan ihaleye Rize’deki hiçbir firmanın katılmaması ve Kocaeli merkezli tek bir firmanın katılması da dikkat çekti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir