Ana Sayfa Haberler Irkçı Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın “mülteci nefreti” durulmuyor: “Yabancı uyruklu abonelerin su faturalarına 10 kat zam yapacağız”

Irkçı Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın “mülteci nefreti” durulmuyor: “Yabancı uyruklu abonelerin su faturalarına 10 kat zam yapacağız”

0
Irkçı Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın “mülteci nefreti” durulmuyor: “Yabancı uyruklu abonelerin su faturalarına 10 kat zam yapacağız”

Mültecilere yönelik ırkçı açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez de kentte bulunan yabancı uyruklu kişilerin su ve katı atık ücretlerini 10 kat zam yapacaklarını açıkladı.

Yabancı uyruklu kişilerin “misafirliklerinin” çok uzadığını söyleyen Belediye Başkanı Özcan, “Yine birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Yine çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek. Bana faşist diyecek. Hiç umurumda değil. Ben halkın tercümanıyım” diyerek ırkçı söylemlerinin arkasında olduğunun altını çizdi.

Özcan’ın büyük derdi: “Yetkim yok ki şehirden atayım”

Seçim öncesinde ve seçildiği günden itibaren sık sık mülteci düşmanlığı ile gündeme gelen Bolu’nun ırkçı Belediye Başkanı Özcan, daha önce twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda“Tekrarlıyorum…ben Başkan olduğum sürece,Yatağa aç giren vatandaşlarımız var iken, Bolu’da Türk Halkının vergilerinden oluşan bütçemizden, SURİYELİLERE bir tek kuruş yardım yapılmayacaktır…” ifadelerini kullanmıştıKendisine basın yoluyla da defalarca sorulan fakat herhangi bir cevap veremediği “belediyenin Suriyeli vatandaşlara yardım ettiği” iddialarını sürdürdü.

Bolu’da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların geri dönmeleri için belediyenin aldığı yeni kararları düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Bolu’nun ırkçı Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. İşyeri ruhsatı vermiyorum diyoruz gitmiyorlar. Bundan sonra biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclis toplantısı var. Yabancı uyruklu kim varsa su fiyatlarına ve katı atık ücretleri başta olmak üzere bazı kalemlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. Niye yapıyoruz bunu. Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik çok uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla zabıta yardımıyla şehir dışına koyayım. “ diye konuştu.

Mültecilerin parkta oturması dahi Irkçı Özcan’ın gücüne gidiyormuş!

Kentte bulunan göçmenlerin parklarda oturup yayılmalarının gücüne gittiğini söyleyen ırkçı Belediye Başkanı Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir ara sayın Cumhurbaşkanı sinirlenip, “Sınırları açacağım” dedi. Otobüs dolusu insan gönderdi. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin. Bu yükü daha ne kadar taşıyacağız. Jöleli, iri kıyımlı adamlar hiçbir iş yapmıyorlar. Akşama kadar parklardalar. Orada oturup akşama kadar yayılıyorlar. Bu benim gücüme gidiyor. Sen bu ülkede askerlik yapmayacaksın, bu ülkede vergi ödemeyeceksin. Sen bu ülkede yardım almaya devam edeceksin. Bu ülkenin yoksulları yatağa aç girecek ama sen Nike marka ayakkabıdan taviz vermeyeceksin. Benim giyemediğim spor ayakkabıları ile dolaşan göçmenler var. Bunlar nasıl göçmen. Bütün yabancı uyruklulara bu zammı yapacağız.”

Irkçı Belediye Başkanı Özcan, isteyen göçmenin dava açabileceğini ifade ederek, “Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum kimseden bir şey saklamıyorum. Yine bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Yine birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Yine çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek. Bana faşist diyecek. Hiç umurumda değil. Ben halkın tercümanıyım.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here