Ana Sayfa Muhalefet JES – GES | Endüstriyel sera projesine hayır

JES – GES | Endüstriyel sera projesine hayır

0
JES – GES | Endüstriyel sera projesine hayır

Gökçealan köyünde yapılmak istenen JES (Jeotermal Santralleri ), GES (Güneş Enerjisi Santralleri) ve endüstriyel sera projelerine ilişkin köylüler eylem yaptı.Eyleme Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’de katıldı.. Başkan Sengel, “Tüm yasal ve toplumsal koşulları değerlendirerek toprağımızı, doğamızı ve geleceğimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Efes Selçuk’taki doğal yaşam, şirketlerin kârlarından çok daha değerli ve büyüktür” dedi.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in açıklaması şöyle:

“Ülkemizin dört bir yanında kâr hırsıyla sürdürülen doğa katliamlarının son halkası da Gökçealan köyümüz civarında inşa edilmek istenen JES, GES ve endüstriyel sera projeleri oldu.

Tüm dünyanın ekolojik kriz ve felaketlerle boğulduğu bir dönemde, doğal yaşama verdiği telafisiz zararları bilimsel olarak da açık olan endüstriyel enerji ve tarım projelerine izin vermemiz mümkün değildir.

Tarım kenti olan Efes Selçuk’ta doğayla uyumlu bir yaşamı geliştirmek için çalışıyoruz, endüstriyel enerji ve tarım projeleri reddediyoruz.

Başta köylü yurttaşlarımız ve belediyemiz olmak üzere tüm Efes Selçuk, daha önce defalarca yaptığı üzere hep birlikte doğa talanına karşı direnmeye hazırdır.

Tüm yasal ve toplumsal koşulları değerlendirerek toprağımızı, doğamızı ve geleceğimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Efes Selçuk’taki doğal yaşam, şirketlerin kârlarından çok daha değerli ve büyüktür!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here