Ana Sayfa Haberler Kadıköy Belediyesi’nin, Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesine katılımı engellendi

Kadıköy Belediyesi’nin, Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesine katılımı engellendi

0
Kadıköy Belediyesi’nin, Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesine katılımı engellendi

Özelleştirme İdaresi, 7 Temmuz’da Kadıköy’deki Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın 40 yıllık işletme hakkını vermek üzere özelleştirme ihalesine çıkacağını duyurmuştu. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, kimsenin “çökmemesi” için bu alanlara Kadıköy Belediyesi olarak talip olduklarını açıklamıştı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, ihale hazırlıklarına başlayan Kadıköy Belediyesi’nin ihale dışı bırakıldığı öğrenildi.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı paylaştığı videoda süreci anlatarak “Geçtiğimiz günlerde Kalamış sahilinin özelleştirilmesine itiraz ederek Kalamış sahil bizimdir dedik, halkındır dedik. Kalamış bizimle güzel dedik. Belediye olarak Kadıköylülerin hakkını korumak bizim görevimiz. Üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya her zaman hazırız. Bu nedenle ihaleye girmek istedik. Sizlerin desteğiyle de bu kampanyamız hızla ses getirdi. Fakat bugün öğrendik ki halkın hakkını umursamayanlar bizi ihale dışı bırakma kararı almış. Teklif vermemizi bile engelliyorlar. Çünkü sizin sesinizden korktular. Çünkü bizlerin haklı mücadelesinden korktular. Kamu faydası gözeten bir projede kamu neden istenmez? Halkın seçilmiş temsilcisi neden istenmez? Bu proje şimdiden niyetini gösterdi. Ama bizim mücadelemiz elbette burada bitmeyecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here