Haberler

Konya’da 7 kişiyi katleden Mehmet Altun: İz bırakmamak için yerde yatanlara tekrar ateş ettim

Konya, Meram’da Karslı Kürt Dedeoğulları ailesini katleden Mehmet Altun isimli failin gözaltına alındıktan sonra ilk ifadeleri ortaya çıktı.

Kamera kayıtlarının silinmesi için evi yakmak istediğini itiraf eden Altun, emniyetteki ifadesinde Dedeoğulları ailesinin evine, 12 Mayıs’ta maruz kaldıkları şiddete ilişkin ablası Ayşe Keleş, eniştesi Lütfi Keleş ve diğerlerine yönelik şikayetlerini geri çekmelerini söylemek için gittiğini öne sürdü.

“Ateş edip hepsini öldürdüm”

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi’nde 30 Temmuz’da Dedeoğulları ailesinden 4’ü kadın 7 kişiyi katleden Mehmet Altun’un, emniyet ifadesi alındı. Katliamdan 6 gün sonra Bozkır ilçesine bağlı Üçpınar Mahallesi kırsalında gözaltına alınan katil Altun, emniyette verdiği ilk ifadede aileye kendisini belediye görevlisi olarak ifade ettiğini ancak maskeyi indirdiğinde ailenin kendisini tanıdığını ve tepki gösterdiğini dile getirdi.

Altun, “Uzlaşma sağlamak için eve gittim. Önce kendimi belediye yetkilisi olarak tanıttım. Maskeyi indirince beni tanıdılar. Beni tanıdıktan sonra üzerime yürüdüler. Ben de tabancamı çıkartıp, ablam ve eniştem hakkındaki şikayetlerinden vazgeçmelerini söyledim. Şikayetten vazgeçmeleri için kendi hazırladığım evrakı imzalamalarını istedim. Uzlaşmak için gitmiştik. Tepki gösterip üzerime yürümeleri nedeniyle ateş edip hepsini öldürdüm. Arkamda iz bırakmamak için yerde yattıkları sırada tekrar ateş edip, güvenlik kamera kayıtlarının silinmesi için de evi ateşe vermek istedim” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir