Haberler

Laikliği hedef alan açıklamalarıyla bilinen Ali Edizer, bu kez de Elmalı davasındaki tahliyeleri savundu

Elmalı’da iki kardeşin, annesi ve ailesinin büyük kısmı tarafından uğradıkları istismarına ilişkin görülen davada sanıklara adli kontrol şartıyla tahliye kararı verildi. Tahliye kararına toplumun her kesiminden tepki geldi. Medeni hukuk ile laikliği hedef laması ve “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmasıyla gündeme gelen Ali Edizer ise tahliye kararını savundu.

Tahliye kararını savundu

Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Edizer, şu ifadeleri kullandı:

“Şu Elmalı’daki istismar meselesi ile alakalı, sağdan soldan herkesin infial derecesinde tepki göstermesini birazcık hayret ediyorum. Hukukçu değilim, herkese lazım olduğu kadar hukukla ilgim var. Fakat unutmayalım ki ağır ceza mahkemesinin heyeti 3 tane hakim. Bunlar seçilmiş. Bugüne kadar kayda değer hatalar yapmamış insanlar. Bu 3 hâkim, inanıyorum ki -şu ya da bu sebeple istisnalar olabilir noksanlar olabilir- en az benim kadar vicdan sahibi, en az benim kadar canilere öfkesi olan, en benim kadar adaletin tesisi konusunda hassasiyet olan ve en az benim kadar vatansever ve dürüst insanlardır. 3 hakimin en az 2’sinin ısrarla verilmiş kararları varsa lütfen bu konuya toplumu tahrik ederek, adalete karşı olan güveni sarsma ateşine benzin dökerek değil; sabırla sükunetle hukuk dairesinde yaklaşın. Bilmiyoruz, bilmiyoruz…”

Ne olmuştu?

Edizer daha önce, sosyal medya mesajlarında erkeklere “‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmıştı. “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşan Edizer 5 Ekim 2020’de görevden alınmıştı. Edizer, tepkiler üzerine 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırıldı. 9 Mart 2021’de Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıkmıştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir