Haberler Manşet

Murat Yetkin: Erdoğan’ın içine düşen korku, kızgınlık ve kırgınlık seçimi

“Kendisi de biliyor ki, kendi liderliğinde, MHP lideri Devlet Bahçeli desteğindeki AK Parti iktidarına duyulan “kızgınlığın” en önemli nedeni hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, enflasyon, işsizlik”

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın Ankara Ticaret Odası’nda yaptığı konuşmaya işaret ederek, “Erdoğan’ın yüreğine seçimi kaybedebileceği korkusu düşmüş ve bu korkunun nedenini gayet doğru olarak saptamış. Erdoğan’ın yüreğine düşen korku 2023 seçiminin kızgınlık ve kırgınlık seçimi olması.” diye yazdı.

Erdoğan’ın “Enflasyonu Şubat-Mart aylarında kontrol altına alacağız” sözlerine dikkat çeken Yetkin, “Çok doğal. Çünkü kendisi de biliyor ki, kendi liderliğinde, MHP lideri Devlet Bahçeli desteğindeki AK Parti iktidarına duyulan “kızgınlığın” en önemli nedeni hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, enflasyon, işsizlik. Yani sadece eski belediye başkanlarının artık kendilerini bir köşeye atılmış hissetmeleri değil sorun. O “kırgınlık” boyutu. Her eski belediye başkanı bakan yardımcısı, ya da bir arpalıkta yönetim kurulu üyesi atanamıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yetkinreport.com sitesinden alınmıştır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir