Haberler

Pandemide yaşamını yitiren öğretmenlerin sorulduğu Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “aşılıyoruz” yanıtını verdi

CHP Milletvekili Özgür Karabat, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a 8 Ocak tarihinde sorduğu, koronavirüsün okullardaki yayılımına ilişkin sorduğu soruya anlaşılır bir yanıt alamadığını açıkladı.

“Önergede geçen sorularda net cevaplar talep edildiği halde, kurumdan gönderilen yanıtta soruların hiçbirine açık ve anlaşılır yanıt verilmediği görülmüştür” diyen Karabat, TBMM’nin bilgi edinme ve denetim yolunun tam olarak yerine getirilemediğinin altını çizerek, Bakan Selçuk’a aynı soruları yeniden yöneltti.

Bakan ziya Selçuk’tan” ilginç yanıt

Karabat’ın soru önergesinde “covid-19 testi pozitif çıkan MEB personeli sayısı kaçtır? Salgında yaşamını yitiren eğitim personeli sayısı kaçtır? Önergenin cevaplandığı tarih itibarıyla Covid-19 tanılı olup karantinada bulunan personel sayısı kaçtır?” soruları yer alırken Bakanlığın verdiği cevaplar ise hayli ilginç.

Bakan Selçuk sorulara cevap verme niyetinin olmadığını bir kez daha vurgularcasına ikinci soru önergesine “Öğretmenler ve okul çalışanları için öncelikli koronavirüs aşı uygulaması devam etmektedir. 14 Nisan 2021 tarihi itibarıyla 425 bin 430 çalışanımız aşı için randevu sistemine dâhil edilmiştir” ifadeleri kullanılırken, Covid-19 kaynaklı yaşamını yitiren eğitimci sayısına yine açıklık getirilmedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir