Ekonomi

İsrail’in katliamı devam ediyor: Can kaybı 139’a yükseldi

Filistinliler, bayramı İsrail’in hava bombardımanları altında geçiriyor. İsrail hava kuvveteri Gazze Şeridi’ndeki sivil yerleşimleri hedef almayı sürdürürken, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail saldırılarında 39’u çocuk olmak üzere en az 139 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in Doğu Kudüs’teki Şeyh Cerrah mahallesindeki saldırılarını takiben hafta başında Gazze Şeridi’nden İsrail topraklarına düzenlenen roket saldırıları ve İsrail’e ait savaş uçaklarının bölgeye yönelik hava saldırıları sürüyor. İsrail, Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’na ait ‘Ensar’ kompleksini vurdu, bina tamamen yıkıldı. Bina İsrail savaş uçakları tarafından defalarca hedef alındı.

Al Jazeera kanalının aktardığına göre Gazze’nin batısındaki Şati mülteci kampına düzenlenen hava saldırısı nedeniyle 5’i çocuk olmak üzere 7 kişi hayatını kaybetti.

Devamında ise İsrail’in Aşdod ve Berşeba kentleri, Filistinli gruplar tarafından roketlerle hedef alındı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sözcüsü Juliette Touma, Sputnik’e yaptığı açıklamada, son 4 günde Gazze Şeridi’nde 34 çocuğun ve İsrail kentlerindeki şiddet olaylarında da 2 İsrailli çocuğun hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

Touma, “UNICEF’in edindiği bilgilere göre, Gazze Şeridi’nde 10 Mayıs’tan bu yana 34 çocuk öldürüldü. Yani, yalnızca son 4 günde öldürülen 34 Filistinli çocuk var ve bu çok büyük bir sayı. İsrail’de de ölen 2 çocuk var” ifadelerini kullandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir